XXIX. ročník 13. - 14. června 2015

Sobota 13. června 2015

"Pijme vínečko" - ochutnávka vín z několika vinařství Hanáckého Slovácka spojená s vystoupením mužských pěveckých sborů z Krumvíře a Morkůvek a cimbálové muziky Strunka. Z vinařů se zúčastnili: Vinařství Lukáš Hlinecký z Čejkovic, Ing. Vlastimil Krčmař ze Ždánic, Vinařství Veritas z Bošovic, Vinařství Josef Dufek Svatobořice - Mistřín a domácí Vinařství Pod Kumstátem. Dalších pět vinařství prezentovalo svá vína ve společném stánku mikroregionu Kloboucko.

Soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku regionu Hanácké Slovácko, kterou doprovázela CM Šmytec.

Přehlídka cimbálových muzik s názvem "U súsedú", kde vystoupila CM Vonica, CM Friška z Kyjova, Gajdoši Brno a CM Zádruha z Dolních Bojanovic. Večerem provázela Magdalena Múčková.

Beseda u cimbálu se školou lidových tanců za doprovodu zúčastněných cimbálových muzik

Neděle 14. června 2015

Průvod krojovaných obcí

Program dětských souborů a cimbálových muzik  - Pantlička Krumvíř, Salajenečka a Salajenka Dambořice, Žižkovjánek z Moravského Žižkova, cimbálová muzika ZUŠ Klobouky u Brna, Pomněnka Čejč, cimbálová muzika ZUŠ Strážnice, Handrláček Kunovice. Moderátor David Pavlíček.

Představení obce Hanáckého Slovácka - město Ždánice s programem "A ta naša dědina". Vystoupili dětský folklorní soubor Ždáničánek za doprovodu Dětské cimbálové muziky, ženský sbor Ženičky, mužský sbor, soubor Ždáničan a Chasa ze Ždánic za doprovodu CM Hradisko.

Tematický program folklorních souborů inspirovaný obilím z názvem "Od klásku ke kvásku". Účinkovali Žižkovjánek, Slovácký krúžek Hrozen z Velkých Bílovic ve spojení s FK Pohárek z Týnce, Polehrádek, Hanýsek, Národopisný spolek Pálava Mikulov a Nenkovjánek.

Host z jiného regionu - Valašsko. Mozaika tanců a hudebních čísel skládající se z tématických oblastí - PASTVA, PRÁCE, RADOST A LÁSKA.  Vystoupil Valašský soubor Kašava ze Zlína, VSPT Rusava a CM Bukovinka z Bystřice pod Hostýnem, Jan Rokyta ml. - cimbál, Klára Obručová - zpěv.

Závěr patřil hodinovému programu nové nadžánrové kapely FLAIR, která v druhé polovině listopadu 2014 odstartovala prvními koncerty svou existenci. V akustické kapele FLAIR se pod uměleckým vedením Jana Rokyty mladšího představují mladí hudebníci: talentovaná zpěvačka Klára Obručová, houslista Petr Vala, violista Jiří Pospěch, kontrabasista Lukáš Švajda či přední český klarinetista Igor Františák.

Během celého dne probíhal jarmark lidových řemesel a další doprovodné programy.