Doprovodný program

Už od ranních hodin sobotního dopoledne budou mít návštěvníci Kraje beze stínu možnost navštívit mnoho atraktivních míst i v okolí Krumvíře. Až do nedělního podvečera budou připraveny různé trasy – pro pěší, vyznavače cyklistiky i pro posádky aut.

 

Krumvíř, kromě již zmíněného festivalu, nabídne v rámci výstavy „Jak se lehávalo“ interaktivní prohlídku muzea s možností pořídit si rodinnou fotografii v prádle našich předků i shlédnout netradiční módní přehlídku. Více na www.promuzeum.cz. Obdivovatele rozkvetlé přírody upozorňujeme - nezapomeňte pěšky nebo „kolmo“ navštívit PR „Louky pod Kumstátem“. V Brumovicích návštěvníky přivítají v nádherném prostředí prodejny Materiály na kroje, kde se budou moci občerstvit i poučit. Nedaleké Morkůvky nabídnou prohlídku nejenom hrobu generálporučíka Františka Peřiny, ale také jeho muzeum. Dále trasa buď pokračuje do městečka Klobouky, kde budou mít zájemci možnost si prohlédnout větrný mlýn i místní muzeum a pak se přes obec Kašnici s vinotékou Vinaře roku vrátit zpět do Krumvíře nebo z Morkůvek přejet do 4,5 km vzdálených Boleradic. Tento malebný městys nabídne prohlídku vinného sklepa s degustací a pohled do okolí z rozhledny Nedánov. Opravdu dlouhý úsek s náročnějším terénem povede do obce Borkovany s muzeem velikonočních škrabaných kraslic. Trasa dále vede krásnou přírodou na samém okraji Ždánického lesa přes Velké Hostěrádky a Bohumilice a to zpět do Krumvíře nebo přes Kašnici do Klobouk. Z Borkovan je také možné jet po silnici I.třídy č. 380 7km přímo do Klobouk.

 

Od konce měsíce března budou v prodeji cyklomapky na informačních centrech Hanáckého Slovácka a OÚ zmíněných obcí . K dostání bude v době konání festivalu také na všech zastávkách.

 

Zmíněné trasy z velké části kopírují značení Moravských vinných stezek.

 

Trasa pro cyklisty měří:

 

NEJDELŠÍ TRASA: 39 km (Krumvíř, Brumovice, Morkůvky, Boleradic, Borkovany, Velké Hostěrádky, Bohumilice, Krumvíř)

V případě odbočky do Klobouk a na Kašnici počítejte s dalšími 8 km.

KRÁTKÁ TRASA: 12,5 km (Krumvíř, Brumovice, Morkůvky, Klobouky, Kašnice, Krumvíř)

 

 

Podrobnosti k doprovodnému programu "Minimikroregionem Kloboucko na kole, autem nebo pěšky" najdete na www.promuzeum.cz/cyklostezky/ nebo na FB:  Spolek pro muzeum. Na uvedených stránkách najdete také  informace  o připravované výstavě  "Jak se lehávalo" i možnosti pořízení velmi netradičních retro fotografií.