Ročník 2017

Sobota 10. 6. 2017


17:00

vernisáž výstavy „Můj folklór“ - budova muzea Krumvíř. Vystavují: Václav Demela - pastel, rodák z Krumvíře, amatérský výtvarník; Zuzana Osako - ilustarce s folklorním námětem, rodačka z Lužic - ilustrátorka a malířka, designérka módní oděvní značky Tradice; Petra V. Pospíšilová - intarzie, rodačka z Bohumilic, absolventka Vyšší odborné školy restaurátorské a Veronika Malatincová, malba s folklorní tematikou. Vystoupí DFS Potůček z Hovoran.

18:00

19:30

Moderuje: Magdalena Múčková

 • soutěž verbířů, regionální kolo Hanácké Slovácko, postup na MFF Strážnice. Doprovází CM Šmytec.

21:30

 • Vzpomínkový jubilejní pořad:

 • První část programu bude věnována významným, již nežijícím osobnostem, na které zavzpomínají jejich rodinní příslušníci a kamarádi ve svých vystoupeních. Jedná se o zakladatele festivalu Martina Foretníka staršího, Jana Kachyňu - dlouholetého uměleckého vedoucího cimbálové muziky Vonica, Jiřího Kučeru - dlouholetého člena cimbálové muziky Vonica a pana Jaroslava Kováříka - zpěváckou legendu z Kobylí. Vystoupí cimbálová muzika Vonica, a její sólisté – Martin Foretník, Miloš Jestřebecký; Kobylský kvartet.

 • Vyhlášení soutěže verbířů

 • Druhá část vzpomínkového pořadu bude věnována vystoupením folklorních souborů, která v současné době již aktivně neúčinkují, ale pro tento pořad opětovně vystoupí. Národopisný soubor Zavádka, národopisný soubor Vonica a bývalý členové Ždáničanu/Chasa ze Ždánic, cimbálová muzika Vonica a její sólisté Martin Foretník, Jan Zaviačič, Jana Zaviačičová, sestry Machovské

23:30

 • Společný pořad cimbálové muziky Šmytec a Epoque Quartet společně s Irvinem Venyšem. Tito výborní muzikanti s úspěchy na mezinárodních soutěžích spojí své síly v pořadu, kde nebudou hudební hranice regionů, žánrů, jeviště ani hlediště. Jako spoluautora a moderátora uvidíte Ladika Šimečka.

 

 

Neděle 11. 6. 2017

 

14:00

Moderuje: David Pavlíček

 • Dětský pořad, účinkují Pantlička Krumvíř, Ždáničánek Ždánice, Násedlováček Násedlovice, Kalubáček Vrbice, Malá Salajenka Dambořice, Sadováček Velké Pavlovice, vítězové soutěže dětských verbířů.

15:30

 • A ta naša dědina“ – tentokrát věnováno obci Moravský Žižkov, účinkují dětský soubor Žižkovjánek, mužský sbor Moravský Žižkov, chasa Moravského Žižkova.

16:00

 • Co se zapíjalo– program věnovaný dospělým souborů regionu. Program je inspirovaný příležitostmi ze života lidu na Hanáckém Slovácku, které obvykle vedly k oslavě u sklenky vína. Tento pořad je jakousi oslavou jubilejního ročníku. Účinkují: FS Krúžek Němčičky, Salajka Dambořice,  Hanáckoslovácký krúžek z Velkých Pavlovic, Kloboučtí mužáci.

 

Nedělní program a také celý festival zakončí hosté festivalu.

17:30

 • V rámci projektu představování okolních regionů v letošním roce vystoupí zástupci regionu Strážnicko v autorském pořadu Magdaleny Múčkové. Účinkují: CM Danaj a její Malá taneční skupina, SLPT Danaj a cimbálová muzika Krepina, taneční soubor Petrovjan, dětský soubor Korudlka Tvarožná Lhota, soubor Spinek Vnorovy, René Novák Radějov.

19:00

 • Závěr festivalu bude patřit koncertu cimbálové muziky Harafica z Uherského Hradiště.

 

Je připraven doprovodný program celého festivalu - jarmark řemesel (např. Atelier Graffe - oděvy a oděvní doplňky inspirované folklorem, Levandulová farma, Bižuterie Věra Krupicová) regionálních potravin a výrobců, prodej originálních ručně malovaných triček s ornamenty Hanáckého Slovácka. Samozřejmostí je bohatý výběr občerstvení pro všechny návštěvníky, ochutnávky vín z Krumvíře a okolí. Výstava v budově muzea.

 

 

Akce je pořádána za podpory

ministra zemědělství pana Mariana Jurečky.

 

 

 

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Programová a organizační rada KBS

 

Aktuality

Plakát

03.05.2017 21:28

Pozvání na Kraj beze stínu 2017

05.04.2017 23:20
Kliknutím na obrázek spustíte videopozvánku na Kraj beze stínu 2017.

Soutěž o nejlepšího verbíře Hanáckého Slovácka

27.02.2017 13:28
Obec Krumvíř si Vás dovoluje pozvat,   do regionálního kola soutěže ve verbuňku na Hanáckém Slovácku   Soutěž proběhne v Krumvíři 10....

Stánkový prodej

04.03.2015 17:48
Stánkový prodej je výhradně na pozvání pořadatele a žádný další prodej v rámci folklorního festivalu nebude umožněn.