Doprovodný program

V letošním roce jsme pro návštěvníky připravili pestrý doprovodný program, který bude probíhat po oba dva dny festivalu v areálu národopisného stadionu.

 

Během celého sobotního programu se bude promítat humorný dokumentární film autorů Jakuba Špačka a Tomáše Otřísala "S Augustýnem po rozhlednách". Krátký film provede diváky po rozhlednách, které vyrostli mezi vinicemi našeho kraje jako houby po dešti.

 

V rámci nedělního programu bude pro návštěvníky v souladu s hlavním tématem festivalu nachystaná interaktivní výstavka na téma "Zajímavosti o obilí a obilninách aneb co o obilí ještě nevíte".  Pro malé i dospělé  bude čekat přes dvacet otázek, úkolů a také správných odpovědí. Netradiční formou bude dětem i dospělým přiblíženo obilí, obilniny a různé výrobky z něj, které budou moci  i ochutnat.

 

 

V neděli proběhne tradiční jarmark. Letos si budete moci zakoupit věnce a vonice od paní Skrežinové, krbce, dřevěnné vařečky, skleněné korále, malované kamínky, ručně vyráběné klobouky a korálkové šperky, dárkové zboží ve stylu Provence a levandulové věci, bylinkové čaje, sýry. Uvidíte práci dráteníka či řezbáře. Pro děti budou připraveny jízdy na ponících a také si budou moci vyzkoušet šikovnost svých prstíků při výrobě vlastního šperku z korálků.
 


 

Po oba dny bude v prostoru areálu umístěna výstava fotografií Václava Koláčka pod názvem "Kroj v hádankách". Prodávat se budou trička a tašky s folklorními motivy. Trička budou buď malovaná nebo ozdobena nažehlovačkami, které budou v prodeji také samostatně. Návštěvníci budou mít možnost si na místě naželhovačkami nazdobit zakoupené tričko nebo tašku.

 

Bohaté občerstvení je zajištěno. Na své si přijdou i mlsné jazýčky, které budou mít na výběr z francouzských palačinek, bramborových spirál, frgálů z Valašského Meziříčí a kávy z pražírny Dobrý Kafé.