Historie ročníků
VII. ročník 13. června 1982
Hlavním tématem dětského vystoupení byla zima. Program nesl název Zima, zima zla a pásmo uvádělo hry, zvyky, písně a tance dětí v zimním období. Tento program opět sestavila Ludmila Požárová. Program dospělých byl tematicky motivován blízkými Čejkovicemi a jmenoval se Okolo Čejkovic. Jednotlivé části se nazývaly: Oj vy milé Čejkovice, Slovácká svatba a Svatební veselí.
VI. ročník 14. června 1981
Dětský program opět sestavila Ludmila Požárová. Nazvala jej Podzim a rozdělila na pásma: Babí léto a Podzimní pastva. Odpolední program měl název Kloboucko křížem krážem, U Lva z Klobouk a Na jarmarku. Soubory z Klobouk u Brna, Archlebova, Horních Věstonic, Krumvíře, Velkých Pavlovic, Čejkovic a Ždánic zpracovaly pověsti o vzniku Klobouk, lidové zvyky na Štěpána, při fašaňku a při odvodech. V druhé části předvedly kloboucké jarmarky, řemeslnické práce a tance.
V. ročník 29. června 1980
Dětský pořad nesl název Paprsky léta. Sestavila jej Ludmila Požárová a skládal se z pásem: Vítání léta, Oslava léta, Za svítání, Sluníčko vstalo, Na trávu, Senoseč, V lese, Na pastvě, Konec pastvy a Sluníčko zapadá. Téma dospělých znělo Na jih od Ždánic a Hody chleba a vína. Vystupovalo celkem 284 účinkujících, a to soubory ze Ždánic, Archlebova, Klobouk u Brna, Velkých Bílovic, Čejkovic a Krumvíře.
IV. ročník 30. června a 1. července 1979
Program byl sestaven podle knihy spisovatelky Augusty Šebestové Lidské dokumenty. Jednotlivé bloky byly nazvány: Kútnice, Vodění kohúta, Vítaj Janíčku, Regruti, Na horách u muziky a předvedly jej soubory z Hanáckého Slovácka. Dětské soubory vystupovaly v sobotu s pásmem Děti – Živé květy země. Rozdělením programu na dva dny, kdy v sobotu vystupují děti a v neděli dospělí, se však pořadatelům neosvědčilo, a tak následující rok byla dětská část opět v neděli.
III. ročník 2. července 1978
Dopoledne vystupovaly děti s pásmem Roční doby. Poprvé se představil dětský soubor z Krumvíře – Pantlička pod vedením Ludmily Požárové. Další dětské soubory přijely z Velkých Bílovic, Moutnic, Horních Bojanovic, Velkých Pavlovic, Brumovic, Dolních Věstonic a Ždánic. Odpoledne už patřilo dospělým a tématu Rok na vsi, které zpracovaly soubory z 10 okolních obcí. Celkem se zde představilo 516 osob.
II. ročník 12. června 1977
Scénář napsala Zdeňka Jelínková a nazvala jej Krajem zavádky. Byly předvedeny Volba stárků, Vyplacení stárek, Sólo přespolních a Předávání hodů ženáčům, svatební obřady Svíce (loučení se svobodou), Svatební průvod, Sundávání věnce nevěstě, Svatební písně, hry a tance a Zalikování (vykoupení nevěsty ženichem). V tomto roce vystupovalo v Krumvíři 400 dospělých a 110 dětí.
I. ročník 19. června 1976
Tématem a zároveň názvem prvního setkání příznivců lidových tanců, zvyků a obyčejů bylo Zrušení roboty. V programu byly zařazeny tance a hry ze Ždánska a Kloboucka. Na prvním ročníku slavností se představily soubory z Krumvíře, Brumovic, Dambořic a dětský soubor přijel z Velkých Bílovic. S pozdravy přišli zástupci obcí Vrbice, Morkůvky, Horní Bojanovice, Klobouky, Žarošice a Ždánice.