Historie ročníků
XVII. ročník 4. – 5. července 1992
Termín byl posunut kvůli plánovanému příjezdu italského souboru A Spiga Rossa (Červená kukuřice) z Petiny. Přijeli na pozvání souboru Vonica z Krumvíře a představili neapolský folklór. V soutěži verbířů získal první místo Karel Osička z Velkých Bílovic. Účast souborů byla tento rok velmi nízká. Některé soubory již zanikly a jiné upřednostnily vystupování jinde. Také propagace slavností byla z finančních důvodů mizivá a tak slavnosti navštívilo jen malé množství diváků.
XVI. ročník 8. – 9. června 1991
V sobotu večer se konala přehlídka dechových muzik a soutěž verbířů. První místo získal Karel Osička z Velkých Bílovic, druhé místo Karel Vymazal z Velkých Pavlovic, třetí místo Petr Konečný z Krumvíře. Nedělní vystoupení bylo skromnější než roky předchozí. Některé soubory se nezúčastnily nebo daly přednost jinému festivalu. Programové bloky nesly název: Hody, Asenda (tedy odvod chlapců na vojnu), Fašaňk (masopust). Na pořadu spolupracoval Miroslav Jestřabík.
XV. ročník 9. – 10. června 1990
Cenu Martina Foretníka získala CM Vonica z Krumvíře a první místo v soutěži verbířů získal Karel Osička z Velkých Bílovic. Dětské pásmo neslo název Doma. Předvedly ho soubory z Velkých Bílovic, Krumvíře, Ždánic a Mikulova. Pásmo dospělých znělo Když na vojnu verbovali a skládalo se z částí: Verbování na vojnu, Loučení legrútů ze svobodou a Loučení s milou. Vystoupily tentokráte pouze čtyři soubory: Vonica z Krumvíře, Ždáničan, Pálava a Vonica z Velkých Pavlovic.
XIV. ročník 10. – 11. června 1989
V sobotu večer se představily dechové muziky. Poprvé proběhla soutěž o nejlepšího tanečníka verbuňku – vítěz postupoval do finále soutěže na festival ve Strážnici. Téma dětí z Krumvíře, Kobylí, Velkých Bílovic, Dolních Věstonic, Ždánic a Čejkovic znělo Ben, ben, ben, pojďte všichni ven – hry dětí v přírodě. Bylo rozděleno na tři části: hry na sluníčku, hry na dvoře, na poli a v lese, dětské hry u potoka. Téma dospělých znělo Rok Hanáckých Slováků a jeho autorem byl Jan Zaviačič.
XIII. ročník 11. – 12. června 1988
V sobotu večer proběhla přehlídka cimbálových muzik. Tento rok poprvé udělovala porota cenu Martina Foretníka za nejlepší umělecký přednes. Děti zpracovaly pásmo na téma Neseme koš pohádek a vystoupení dospělých neslo název Mý pantličky rozmilý…. Program se dělil na osm bloků: U muziky, Svíca, Odprošení a poděkování rodičům, Svatební průvod, Přijetí v domě nevěsty, Svatební veselí, Čepení, Veselí druhého dne svatebního. Autorkou byla Zlatislava Krůzová.
XII. ročník 13. – 14. června1987
Poprvé se na slavnostech představily také dechové muziky. Dětský program, který sestavila Ludmila Požárová, se nazýval Děti a hračka. Hlavní pořad nesl název Cesta krajem a byl předpremiérou Mezinárodního festivalu ve Strážnici. Program sestavil MUDr. Jan Pavlík a rozdělil jej do čtyř obrazů. V prvním obraze byla píseň průvodcem po regionu. Druhý obraz byl na téma jarmarku, třetí se věnoval svatebním zvykům a čtvrtý hodům na Hanáckém Slovácku.
XI. ročník 14. – 15. června 1986
V sobotu večer se konala přehlídka zpěváků a cimbálových muzik Hanáckého Slovácka. Odpolední program dětí ze Ždánic, Krumvíře, Velkých Pavlovic, Archlebova a Čejkovic o obřadech a obyčejích byl nazván Zapomenuté zvyklosti. Večerní program dospělých z Krumvíře, Dolních Věstonic, Lovčic, Kobylí a Klobouk u Brna Mít svůj kraj sestavil Miroslav Jestřabík. Obsah byl pojat jako průřez hospodářským rokem na vsi.
X. ročník 22. června 1985
Jubilejní ročník byl věnován přehlídce nejzdařilejších vystoupení za uplynulých devět let. Hlavní večerní pořad Pod grumvířskú májú sestavil Miroslav Jestřabík a dělil se na čtyři bloky: Legrúti, Hody, Svatba, Fašaňk. Autorsky i metodicky spolupracovala Zdeňka Jelínková. Dětské představení mělo název Cesta dětstvím. Formou her, písní a říkadel byl představen život dětí na vesnici od jara do zimy. Program sestavila paní Požárová. Celkem vystoupilo rekordních 700 účinkujících.
IX. ročník 9. Června 1984
Zdeňkou Jelínkovou byl sestaven program na téma Vy hanácká chaso. Dětské pásmo se jmenovalo Rok hanácko – slováckých dětí. Bylo motivované hrami, písněmi, říkadly a tanci čtvera ročních období a uváděno dítětem – Danielou Čechákovou, představující jaro, dívkou – Petrou Bíbovou, představující léto, ženou – Stanislavou Pichlerovou, podzimem a stařečkem Stanislavem Kučerou, zimou. Poté se představily soubory dospělých z Hanáckého Slovácka.
VIII. ročník 11. června 1983
Odpolední představení dětí z Krumvíře, Velkých Bílovic, Velkých Pavlovic, Ždánic, Horních Věstonic, Podivína a Brna neslo název Jaro. Bylo zaměřeno na hry a tance dětí na jaře. Jednotlivé části se jmenovaly Předjaří, Jarní brána a Pivoňka, když kvete. Večerní představení dospělých z Krumvíře, Klobouk u Brna, Dolních Věstonic, Velkých Bílovic, Velkých Pavlovic, Kobylí a Líšně mělo téma Dyž sem já šel na hody.